Vilna

Vilna

Avių vilna – natūralus ir subalansuotas pluoštas, turintis daug unikalių ir žmogui vertingų savybių. Juk avys tūkstančius metų sugebėjo prisitaikyti prie šaltų, karštų, drėgnų ir sausų orų.

Paminėsime keletą svarbių priežasčių, dėl kurių gaminiai iš šio prabangaus pluošto gali tapti ir Jūsų pasirinkimu!

 

Komfortas !

Temperatūros pokyčiai vilnoje yra lėti ir laipsniški, todėl naudojant vilnonius pledus ar dėvint vilnonę aprangą sukuriamas stabilus mikroklimatas ir komfortas.

 

Temperatūrų reguliavimas!

Unikali vilnos ypatybė yra jos „kvėpavimas“. Vilkėdami vilnonę aprangą galite būti tikri, kad žiemą būsite sušildyti, o vasarą – apsaugoti nuo perkaitimo. Vilnoniai gaminiai išlaiko šilumą dėl išskirtinių pluošto izoliacinių savybių.

 

Drėgmės sugėrimas!

Vilna gali absorbuoti iki 30 % drėgmės, palyginti su savo pačios svoriu. Šis pluoštas ją tarsi užrakina savyje, todėl ant odos gali būti juntamas tik nežymus drėgnumo jausmas. Gaminiai iš vilnos sugeria ir išgarina drėgmę nesukeldami Jums diskomforto.

 

Atsparumas kvapams!

Vilna sugeria prakaitą ir jį išgarina dėl oro pralaidumo ypatybių. Dėvėdami vilnonius gaminius galite būti tikri, kad jie sugers drėgmę, o kartu sumažės ir nemalonus kūno kvapas.

 

Atsparumas ugniai!

Vilna yra natūraliai atspari ugniai be jokių pridėtinių chemikalų. Didelis keratino ir drėgmės kiekis, esantis pluošte, neleidžia jam užsidegti.

 

Antialergiška!

Kruopščiai išvalyta vilna puikiai tinka žmonėms, kurie kenčia nuo alergijos kitiems natūraliems ar sintetiniams pluoštams. Mūsų krautuvėlėje rasite gaminius prekinių ženklų, kuriems vilną tiekia atsakingi ūkininkai, savo patirtį perduodantys iš kartos į kartą. Visuomet domimės mūsų krautuvėlės gaminių vilnos kilme.

 

Nepatogumai dulkių erkutėms!

Vilna turi mikroskopines poras, veiksmingai reaguojančias į drėgmės pokyčius. Dėl to ji yra nepalanki namų dulkių erkėms augti ir daugintis.

 

Sveikatinimas!

Avių vilną galima įvardinti, kaip gamtos dovaną žmogui vien dėl sveikatą gerinančių savybių.  Be ankščiau išvardintų savybių paminėsime, jog vilnoniai gaminiai žmonėms padeda gerinti kraujo apytaką atlikdami mikromasažą.

 

Ekoligiška ir tvari!

Vilna yra visiškai natūrali, tausojanti aplinką ir 100% biologiškai skaidoma medžiaga.

Priežiūra

Vilna turi natūralią savaiminio išsivalymo funkciją, kuri apsaugo ją nuo purvo ir nemalonių kvapų. Lanolinas tai vilnos pluošto riebalas, kuris turi antibakterines savybes ir neleidzia kauptis nešvarumams, dulkėms.

Gaminius labai lengva išlaikyti švarius ir išvaizdžius ištisus metus.  Svarbiausia paisyti paprastų priežiūros taisyklių, kad gaminiai iš vilnos neprarastų minkštumo ir kitų unikalių šio pluošto savybių.

 

Vilna turi natūralų savotišką kvapą, tad įsigiję naują gaminį tiesiog išvėdinkite. Vėdinimas yra greičiausias ir paprasčiausias būdas panaikinti nemalonius kvapus. Vilnoniams gaminiams tokia priežiūra tinka puikiai be papildomų pastangų.

 

Prireikus skalbkite rankomis arba skalbimo mašina nustatę vilnos režimą. Vilnonių pledų ar skraisčių nereikėtų stipriai gręžti ir trinti. Avių vilna linkusi veltis ir trauktis, tad švelnus skalbimas 30 °C laipsnių temperatūroje padės išsaugoti gaminį nepakitusį. Atminkite, kad vilnai būdinga bumbuliuotis, tad šio natūralaus proceso neišvengsime net laikydamiesi specialių priežiūros rekomendacijų.

 

Rekomenduojama skalbti rankomis 30°C temperatūroje arba skalbimo mašina, nustačius švelnų skalbimo rėžimą, prilygstantį skalbimui rankom.

 

Nedžiovinkite elektrinėje džiovyklėje (susitrauks)

 

Galimas cheminis valymas (sausas valymas)

 

Nebalinti

 

Prireikus lyginti vidutine temperatūra (iki 150°C)